Biogrāfija

Dzimis 1947.gada 16.janvārī Rīgā. Tēvs Staņislavs Lapčenoks – kurpniekmeistars, māte Janīna Lapčenoka strādā fabrikā „Rīgas audums”. Lapčenoku ģimene dzīvo vienistabas dzīvoklī toreizējā Džutas un Ļeņina ielas krustojumā, nu jau šī māja, diemžēl, ir nojaukta. Viktora bērnība aizrit Teikas puiku sportiskajās nodarbēs, kuras visbiežāk noris Biķernieku mežā. Šeit arī pirmssākumi lielajai mīlestībai uz basketbolu. Mācoties Teikas vidusskolā, Viktoru vairāk interesē sports un nevis dziedāšana, kur viņu cenšas iesaistīt skolotāja Ogrēna un ansambļa meitenes. Pateicoties fanātiskiem treniņiem, Viktors spēlē Latvijas jaunatnes basketbola izlasē un savu nākotni cer saistīt ar Fizkultūras institūtu. Bet nopietnā sportošana kļūst par iemeslu tam, ka pie vidusskolas noslēguma eksāmeniem viņš netiek pielaists. Atliek viens ceļš – vakarskola, tā sākas arī frēzētāja darba ikdiena Rīgas vagonbūves rūpnīcā un paralēli veiksmīgi pabeigta vakarskola. Un tad seko armijas gadi Rīgas tirdzniecības ostā robežsardzē, bet treniņi un mači joprojām ir Viktora ikdiena.

Pēc armijas, pateicoties māsai, Viktors tika ierauts mūzikas pasaulē, celtnieku kluba „Oktobris” un rūpnīcas „Alfa” ansambļos aizsākās viņa solista karjera.

Un tad liktenīgais 1971. gads, kad Raimonds Pauls uzaicināja dziedāt Rīgas estrādes orķestrī. Pirmās divas dziesmas Raimonds Pauls uzrakstīja duetam, kuras Viktors dziedāja kopā ar Noru Bumbieri. Pirmo solo dziesmu viņam uzrakstīja Gunārs Freidenfelds – „Rudens roze”. Pirmā solo dziesma, kura tika iedziedāta 1971.gadā, bija R.Paula „Zilā”. 1973.gadā R.Pauls nodibina ansambli „Modo”, kurā kā solisti bija Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere. 1975.gadā, piedaloties Rostokas šlāgermūzikas festivālā ar R.Paula dziesmu „Inese”, Viktors iegūst 2.vietu. 1976.gadā konkursā Sopotā tiek izcīnīta 4.vieta, bet 1977.gadā konkursā Drēzdenē – 2.vieta. 1976.gadā Viktors kopā ar ansambli „Modo” piedalās estrādes dziesmu konkursā Maskavā ( līdzīgs kā šobrīd „Jaunais vilnis”) un iegūst 2.vietu.

Izpildot Raimonda Paula dziesmas, divreiz uzvarējis "Mikrofona dziesmu aptaujā": 1971. gadā ar dziesmu "Teic, kur zeme tā" (kopā ar Bumbieri, Ojāru Grīnbergu un Margaritu Vilcāni) un 1976. gadā ar dziesmu "Tava balss" ("Mēmā dziesma") - duetā ar Noru Bumbieri.

Notiek arī aktīva koncertdarbība - mēnesī ap 20 koncertiem gan Latvijā, gan bijušajā Padomju Savienībā, gan tuvajās ārzemēs – Bulgārijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā, VDR.
 
Kopā ar Noru Bumbieri un ansambli „Modo” ir iedziedātas četras lielās un piecas mazās vinila skaņu plates, katra ap 3 milj. metienā.
 
Pēc aiziešanas no ansambļa „Modo”, Viktors Lapčenoks strādā kā Latvijas Radio orķestra solists, bet paralēli arī dzied ansamblī „Inversija”.
 
Kopš beidz pastāvēt Rīgas estrādes orķestris, Viktors ir kļuvis par brīvmākslinieku. Joprojām notiek aktīva koncertdarbība kopā ar mūziķi Jāni Bauvaru gan kultūras iestādēs, gan privātos pasākumos. Pēdējos gados ir koncertēts arī tautiešiem Amerikā un Īrijā.
 
Viktors Lapčenoks pārsvarā dzied R.Paula dziesmas, Jānis Peters apgalvo, ka „Viktors ir cilvēks no tautas. Dievs viņam devis balsi, ātras uztveres spējas un intuīciju. Viktors ir pozitīvs, smaidīgs, liels optimists, vienmēr no viņa staro kas labs, kas noglāsta sirdi. Viktors Lapčenoks joprojām ir redzamākais, mīlētākais un adekvātākais Paula dziedātājs”, ko atzīst arī pats Maestro.